Data rozpoczęcia kursu: 24-10-19 12:47

Kurs - Fryzjer

Cel kursu:

Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie słuchaczy do wykonywania zawodu fryzjera.

Wymagania:

Kandydaci na kurs fryzjerski powinni wykazać się dobrym stanem zdrowia, potwierdzonym zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu.
Pożądane cechy psychofizyczne to:

  • wytrzymałość i sprawność fizyczna,
  • uzdolnienia manualne,
  • zdolności organizatorskie,
  • łatwość w nawiązaywaniu kontaktów z ludźmi,
  • estetyczny wygląd.

Tematyka kursu:

Organizacja zajęć na kursie fryzjerskim zapewnia wszystkim słuchaczom przyswojenie materiału nauczania objętego programem, który został podzielony na sześć modułów, obejmujących specjalistyczną wiedzę z zakresu prac wykonywanych przez fryzjera. Celem przygotwania specjalistycznego jest przekazanie wiadomości i wykształcenie umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu fryzjera. Przygotowanie specjalistyczne zapewnia realizacja modułów:

  • bezpieczeństwo i higiena pracy,
  • podstawy chemiczne materiałów fryzjerskich,
  • technologie fryzjerskie,
  • pracownia fryzjerska.

Program nauczania modułu "elementy stylizacji fryzur" kształci umiejętności dodatkowe, które stanowią uzupełnienie kształcenia podstawowego, natomiast moduł "obsługa klienta i poradnictwo" kształci umiejętności okołozawodowe, które ułatwią fryzjerowi funkcjonowanie w branży usługowej szczególnie w pozyskiwaniu klientów

Czas trwania kursu:

od 100 do 280 godzin

Egzamin końcowy:

Warunkiem ukończenia kursu jest zaliczenie wewnętrznego egzaminu teoretycznego oraz praktycznego. Po zakończeniu kursu absolwent otrzymuje zaświadczenie wydane na podstawie § 22 ust. 3 i 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 652)

Kontakt:

OŚRODEK KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W RZESZOWIE

35-959 Rzeszów, al. Piłsudskiego 2
sekretariat: 17 862-95-18; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kursy i egzaminy spawalnicze: 600-824-925; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
prawo jazdy: 510-998-008; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pozostałe kursy i egzaminy na świadectwo kwalifikacyjne: 510-998-006; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kierownik: 692-445-023

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00