Data rozpoczęcia kursu: 23-10-19 15:00

Operator obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC)

Cel kursu:

Nabycie umiejętności obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie, wprowadzania programów oraz pisania programów do prostej obróbki metali.

Wymagania wstępne:

  • Umiejętność obsługi komputera w stopniu podstawowym

Tematyku kursu:

  • Podstawy rysunku technicznego,
  • Podstawy metrologii warsztatwoej,
  • Technologia obróbki skrawaniem,
  • BHP
  • Programowanie obrabiarek CNC,
  • Praktyczne ustawienie obrabiarek CNC oraz diagnostyka procesu skrawania.

Akcent położony jest na świczenia (z komputerem i programami symulacyjnymi) i zajęcia praktyczne. Dysponujemy maszynami o funkcjonalności tokarki, frezarki i wiertarki. Nauczamy w oparciu o systemy Fanuc, Haas i Sinumeric.

Czas trwania kursu:

Sugerowana liczna godzin to 80, w tym 40 godzin zajęć z obrabiarkami. Istnieje również wariant dłuższy - 100 i więcej godzin, jeśli tak życzy sobie klient.

Egzamin i wydawane dokumenty:

Kurs kończy się egzaminem wewnętrznym (teoretycznym i praktycznym) i wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu na podstawie § 22 ust. 3 i 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 652).
Istnieje możliwość przeprowadzenia dodatkowego egzaminu; wówczas absolwenci otrzymują certyfikat niemieckiego TÜV lub dyplom czeladniczy (po egzaminie przed komisją izby rzemieślniczej).
Powszechność i wszechstronność maszyn CNC powoduje, że ich operatorzy łatwo znajdują zatrudnienie - w firmach o różnej wielkości i o różnym profilu produkcji, przede wszystkim przy obróbce metali, ale również drewna.

Kontakt:

OŚRODEK KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W RZESZOWIE

35-959 Rzeszów, al. Piłsudskiego 2
sekretariat: 17 862-95-18; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kursy i egzaminy spawalnicze: 600-824-925; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
prawo jazdy: 510-998-008; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pozostałe kursy i egzaminy na świadectwo kwalifikacyjne: 510-998-006; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kierownik: 692-445-023

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00