fbpx

Kurs o środkach ochrony roślin

Szkolenie podstawowe w zakresie doradztwa dotyczącego środków ochrony roślin kierowane jest do osób, które nie przechodziły wcześniej szkolenia w tym zakresie. Szkolenie ważne jest przez okres pięciu lat od daty wystawienia zaświadczenia.

Cel kursu:

Celem kursu jest ograniczenie ryzyka związanego ze stosowaniem i obrotem środków ochrony roślin w tym przekazanie słuchaczom zasobu wiadomości z zakresu, prowadzenia sprzedaży oraz konfekcjonowania środków ochrony roślin, charakterystyki środków ochrony roślin, integrowanej ochrony roślin z uzwględnieniem przepisów prawnych i zaganień bezpieczeństwa i higieny pracy przy obrocie środkami ochrony roślin.
Adresaci szkolenia to osoby wyznaczone przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność regulowaną w zakresie obrotu i konfekcjonowania środków ochrony roślin.

Warunki stawiane kandydatom:

  • ukończony 18 rok życia,
  • ukończona szkoła podstawowa lub gimnazjum.

Egzamin:

Sposób zakończenia kursu - Egzamin końcowy przeprowadzony przez Komisję Egzaminacyjną powołaną przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Szkolenie kończy się testem zaliczeniowym. Po pozytywnym zdaniu egzaminu uzyskuje się uprawnienia wymagane przepisami ustawy o ochronie roślin do prowadzenia obrotu i konfekcjonowania środków ochrony roślin.

Szkolenie uzupełniające skierowane jest do osób, którym skończyła się ważność zaświadczenia wydanego na okres 5 lat.

Czas trwania szkoleń:

  • Szkolenie podstawowe: liczba godzn szkolenia 24 (3 dni zajęć)
  • Szkolenie uzupełniające: liczba godzin szkolenia 7 (1 dzień zajęć)

Kontakt:

OŚRODEK KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W TARNOBRZEGU

39-400 Tarnobrzeg, pl. B.Głowackiego 2
Kom.: 692-445-017 / 510-998-017
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.