fbpx

Kurs opiekun osób starszych i niepełnosprawnych

Cel kursu :

Celem kursu jest przekazanie słuchaczom wiadomości i wyrobienie umiejętności w zakresie niezbędnym do wykonywania zawodu opiekunki.

 

Wymagania stawiane kandydatom na kurs :

Na szkolenie mogą być zakwalifikowane osoby z ukończoną szkoła podstawową, sprawne fizycznie, zdolne do wykonywania często ciężkiej pracy fizycznej, wykazujące predyspozycje do opiekowania się człowiekiem słabszym.

Od kandydatów oczekuje się ponadto : empatii, łatwości nawiązywania kontaktów, odpowiedzialności, umiejetności współpracy, znajomości środowiska lokalnego i jego zasobów usługowych, prestrzegania podstawowych zasad etyki.

Sposób zakończenia kursu :

Warunkiem uzyskania zaświadczenia ukończenia kursu jest zaliczenie sprawdzianów kontrolnych, kończących realizację poszczególnych modułów oraz zdanie z oceną pozytywną egzaminu.

Osoba, która ukończyła kurs otrzymuje zaświadczenie wydane na podstawie § 22 ust. 3 i 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2019 r. poz. 652) oraz suplement.

Kontakt:

OŚRODEK KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W STALOWEJ WOLI

37-450 Stalowa Wola, Al. Jana Pawła II 25A, IX p. pok. 906
Kom.: 692-445-022 / 510-998-022
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00