fbpx

Kurs opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

Cel kursu:

Celem kursu jest nabycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktyczne związane z zasadami organizowania i sprawowania opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Kurs adresowany jest do osób, które chcą zdobyć kwalifikacje do pracy w charakterze opiekuna w złobku lub klubie dziecięcym.

Zgodnie z wymaganiami resortowymi, osoba podejmująca pracę opiekuńczo-wychowawczą z dzieckiem do lat trzech powinna posiadać wiedzę psychopedagogiczną i umiejętności praktyczne określone w treściach programowych w zakresie pięciu kluczowych bloków tematycznych:

  • psychopedagogiczne postawy rozwoju jednostki (20 godzin),
  • rozwój dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa (25 godzin),
  • stymulowanie wszechstronnego rozwoju dziecka (120 godzin),
  • kompetencje opiekuna dziecka (35 godzin),
  • praktyki zawodowe (80 godzin),

Wymagania:

Kurs przeznaczony jest dla osób pragnących podjąć zatrudnienie jako opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym, które posiadają co najmniej wykształcenie średnie i nie mają kwalifikacji, okeślonych w ustawie z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

Sposób zakończenia kursu:

Sprawdziany kontrolne po zrealizowaniu materiału nauczania w bloku tematycznym lub sprawdziany cząstkowe po realizacji kolejnych zagadnień. Po zrealizowaniu bloku tematycznego 4 sprawdzian teoretyczny z zakresu materiału nauczania zawartego w blokach tematycznych 1 - 4. Zaliczenie praktyki zawodowej jest ostatecznym warunkiem uzyskania zaświadczenia o ukończeniu kursu. Zaświadczenie będzie wydane na podstawie § 22 ust. 3 i 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 652)

Kontakt:

OŚRODEK KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W STALOWEJ WOLI

37-450 Stalowa Wola, Al. Jana Pawła II 25A, IX p. pok. 906
Kom.: 692-445-022 / 510-998-022
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00