Kurs - Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

Cel kursu:

Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie słuchaczy w zakresie zasad organizowania i sprawowania opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Wykagania:

Kurs przeznaczony jest dla osób, które posiadają co najmniej wykształcenie średnie oraz aktualne badania sanitarno-eipdemiologiczne i nie mają kwalifikacji określonych w ustawie z dnia 4 lutego 2001 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (tekst jednolity Dz. U. 2016, poz. 157)

Tematyka kursu:

Zgodnie z wymaganiami resortowymi, osoba podejmująca pracę opiekuńczo-wychowawczą z dziećmi do lat trzech powinna posiadać wiedzę psychopedagogiczną i umiejętności praktyczne określone w treściach programowych w zakresie pięciu kluczowych bloków tematycznych:

  • psychopedagogiczne podstawy rozwoju jednostki,
  • rozwój dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa,
  • stymulowanie wszechstronnego rozwoju dziecka,
  • kompetencje opiekuna dziecka,
  • praktyki zawodowe.

Do tych wymogów dostosowana jest tematyka kursu.

Czas trwania kursu:

280 godzin, w tym 80 godz. praktyk zawodowych.

Egzamin końcowy:

Warunkiem ukończenia kursu jest zaliczenie egzaminu wewnętrznego oraz praktyki zawodowej. Po zakończeniu kursu absolwent otrzymuje zaświadczenie wydane na podstawie § 22 ust. 3 i 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 652) na podstawie którego może podjąć zatrudnienie jako opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

Kontakt:

OŚRODEK KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W RZESZOWIE

35-959 Rzeszów, al. Piłsudskiego 2
sekretariat: 17 862-95-18; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kursy i egzaminy spawalnicze: 600-824-925; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
prawo jazdy: 510-998-008; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pozostałe kursy i egzaminy na świadectwo kwalifikacyjne: 510-998-006; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kierownik: 692-445-023

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00